Polis karakolundaki lüks arabalar her zaman günün gündemindedir! Bakan Yerlikaya bilinmeyen detayı ilk kez açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, CNN Türk’e gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, haberi Bakanlıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan telefonla öğrendiğini söyledi. “Önce sesimi kaybettim” dedi. Bakan Yerlikaya ayrıca suç örgütlerinin araçlarının polis aracı olarak kullanılmasına ilişkin bilinmeyen detayları ilk kez açıkladı.

“ÖNCE SESİM KESİLDİ”

Bakanlık haberini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan telefonda öğrendiğini iddia eden Bakan Yerlikaya, şunları söyledi:

“Vali olduğum dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız beni aradı. 21 yıldır terör örgütleriyle amansız bir mücadele verdiğimizi söyledi. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar bu mücadeleye devam edeceksiniz. Bu iş büyük bir sorumluluktur. Hazır mısınız?” anneden babaya, bir o yana bir bu yana geçmek mi? Önceliğim “sesimi kaybettim. Aziz milletimizin duaları yanımızda olduğu sürece Allah’ın izniyle görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışacağız dedim. Desteğiniz her zaman bakanlığımızda olursa, elimizden geldiğince bu çalışmayı yapmaya çalışacağız.”

POLİSLERDE LÜKS DEVRE ARAÇLARI: ‘BUNU İLK DEFA SÖYLÜYORUM’

Suç örgütlerinin araçlarının güvenli kullanımına ilişkin Bakan Yerlikaya, “Bunu ilk defa söylüyorum. Araçların markaları bize ulaşıyor ve polise o kadar uygun ki bir şey olursa bize getirin” diyor. sembolik yerlere koyacağım. Bir sürü resim var, bir çocuk polise soruyor, aracı ben kullanabilir miyim?” Bu araçların 13’ü Komançerolara ait. Araç olgusu var. Diğerleri başka suç örgütlerine ait. Bu uygulama şu anlama geliyor: Dünyada çok fazla gürültü var. Bu aynı zamanda takımların moralini de yükseltti. Geliyorlar fotoğraf çekiyorlar, vatandaşlarımız gelip ayağınıza taş değdirmeyin diyorlar. Sadece yakıt masrafı var. “Bakım maliyeti yok, herkes emin olabilir” dedi.

1

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhuriyetçi lider McConnell'dan yıldırım karar!Cumhuriyetçi lider McConnell’dan yıldırım karar!
Midesi ağırlaştı, gerçeği öğrenince şok olduMidesi ağırlaştı, gerçeği öğrenince şok oldu
Rakibini bulamıyor!  gizemi Rakibini bulamıyor! Balıkesir’de “Ahmet Akın”ın Gizemi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış