Sibergöz-28 Operasyonu: 12 şüpheliden 3’ü tutuklandı

Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda, 22 Mart’ta Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na “nitelikli dolandırıcılık”, “çevrimiçi çocuk istismarı” ve “yasaya muhalefet” suçlarından soruşturma açıldı. 7258 sayılı Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Kumarın Düzenlenmesi Hakkında Kanun” Cumhurbaşkanlığı koordinasyonunda 14 ilde düzenlenen “Sibergöz-28” operasyonu kapsamında Niğde, Ankara, Aydın ve Yalova’da 12 kişi gözaltına alındı. .

Şüphelilerin, Telegram üzerinden ikramiye ve yüksek kazanç vaadiyle yatırım gönderileri paylaşarak vatandaşları dolandırdıkları belirlendi.

Operasyonda yapılan aramalarda 14 cep telefonu, 13 SIM kart, 4 dizüstü bilgisayar, 2 tablet, 10 flash bellek, 2 hafıza kartı, sabit disk, 31 bin dolar ve lüks bir otomobil ele geçirildi.

Niğde, Ankara, Aydın ve Yalova’da yakalanan 12 şüpheliden 5’i emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 2’si ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Şüpheliler GK, BAE ve SK çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber