Seul: Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kızı Kim Ju-ae veliaht prens olabilir

Ju Ae, dünyaya ilk kez 2022 yılında babasına kıtalararası balistik füze fırlatmasında eşlik ederken devlet medyası tarafından tanıtıldı.

REKLAM

Güney Kore Birleşme Bakanlığı sözcüsü Koo Byoung-sam, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kızı Kim Ju-ae’nin babasının “halefi” olma ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Yonha’ya göre, Bakanlık sözcüsü Koo Byoung-sam, günlük basın toplantısı sırasında Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı’nın (KCNA) Kim’in kızıyla birlikte çiftlik ziyaretine ilişkin haberlerine ağırlık verdi.

KCNA’nın Kim Ju-ae’yi tanımlamak için kullandığı ifadenin değiştiğine dikkat çeken Koo, haberlerde Kim Jong-un ve kızı için “büyük lider” ifadesinin kullanıldığını söyledi.

Koo, bu ifadenin “Kuzey’in liderlerini” tanımlamak için kullanıldığını iddia ederek şunları söyledi: “Kuzey Kore’nin resmi medyasında kullanılan ifadelere ve protokol düzeyine bakılırsa, Kim Ju-ae’nin (Kuzey’in) halefi olma ihtimali düşünülemez. hariç tutulmalıdır.” dedi.

Ju Ae ilk kez 2022’de küresel izleyicilerle buluşacak

Kuzey Kore liderinin kızı Kim Ju-ae, Kasım 2022’den bu yana çok sayıda askeri etkinliğe katıldı.

Ju Ae, dünya kamuoyuna ilk kez 2022 yılında babasına kıtalararası balistik füze fırlatmasında eşlik ederken devlet medyası tarafından tanıtıldı.

Kuzey Kore liderinin 2022’den önce bir kızı olduğuna dair ilk açıklama, 2013 yılında ülkeyi ziyaret eden eski NBA yıldızı Dennis Rodman’dan geldi ve Kim’in Ju Ae adında bir kızla tanıştığını söyledi.

Seul ise Kim ve eşi Ri’nin 2010 yılında ilk çocuklarını dünyaya getirdiğini, Ju Ae’nin daha sonra ikinci çocukları olarak aileye katıldığını duyurdu.

Ancak Güney Kore yönetimi geçen yıl hükümetin Kim’in oğlunun varlığını “kesin olarak doğrulayamadığını” açıklamıştı.

Kim Jong Un, 2011 sonlarında babasının ölümünün ardından ülkenin kontrolünü ele geçirdi. Kim Jong Un, hükümdarlığı sırasında sonuncusu 2017’de olmak üzere dört nükleer test gerçekleştirdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber