Özgür Özel son mitingini memleketinde yaptı: “İki elim Tayyip Bey’in yakasında” – Last Minute Turkey,Siyaset Haberleri

Ege bölgesinde seçim kampanyasını son dakikaya kadar sürdüren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, Turgutlu Belediye Başkan Adayı ve görevdeki Belediye Başkanı Çetin Akın ve milletvekillerinin de hazır bulunduğu Koza Pazarı Meydanı’ndaki toplantıda coşkulu bir kalabalık eşliğinde kürsüye çıkan Özel, 104 miting düzenlediğini ve son mitingin memleketinde olduğunu söyledi.

“BÜTÜN EMEKLİLERE SÖZ VERİYORUM”

Türkiye genelinde emeklilerin sorunlarını dile getirdiğini belirten Özel, AKP’nin politikaları nedeniyle emekli maaşlarının ve ikramiyelerinin eridiğini belirterek, şöyle konuştu: “Pazar günü sandık başına gitmeye ve haklarınızı aramaya hazırsınız” Umut bu birlikteliktendir. Alnının teri döken… Toprağı yayan, tezgahta çalışan… Tahtaların önünde öğrenci yetiştiren, sobayı yakan, sobayı yakan. Çöp toplayan, vergi toplayan, polis olarak canını ortaya koyan, ama sen karınca gibi çalıştın ve kendini daha rahat hissedeceğin gün geldiğinde birileri senin haklarını elinden aldı. yine karıncalar gibi birlik olun, yan yana durun, birbiri ardına yürüyün. Karıncaların kaldıramayacağı hiçbir yük, aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Ve söz veriyorum, memleketimden Türkiye’nin tüm emeklilerine şunu söylüyorum. kibirlilere, o kibirlilere, seni küçümseyenlere, seni karınca gibi ezmeye çalışanlara. Ben karıncanın ezilmesine izin vermem, karıncanın kardeşi vardır. “Ve bu da kojenerasyondur” dedi.

SARI KART ADI

Üreticilere ve gençlere seslenmeye devam eden Özel, şunları söyledi: “31 Mart seçimleri elbette yerel seçimdir. Ama bu, iktidarda olanlara, kimseye merhamet etmeyen, sadece kendini gören, zenginleri kayıran, emeklileri unutan, yandaşları kayıran, tüccarlara zulmedenlere karşı yerel düzeyde gücün dengeleneceği seçimdir. yakınlarına fırsat yaratan, yoksullara çözüm bırakan memurlar. “Bu nedenle tüm yaralananları, tüm mağdurları, tüm yoksulları 31 Mart’ta sandık başına gitmeye ve iktidara sarı kart göstermeye çağırıyoruz” dedi.

“TAYYİP BEY’İN YAKASINDA AŞKI”

AKP hükümetinin röportajı kaldırma sözü verdiğini hatırlatan Özgür Özel, şunları söyledi: “Kaldırmayacaklar. Ve öğretmenler, bir milyon öğretmen mülakatsız 80 bin atama bekliyor. Söz verdiler ama yapmıyorlar. Bu staj mağdurlarının, kademeli emeklilik bekleyenlerin, tek kaygısı Bağ Kurlu olmak olanların ve tüm mağdurların arkasındayım. Sayın Tayyip hakkını alana kadar iki elim de yakasındayım. “Söz veriyoruz” dedi.

“GENÇLER UMUTLARINI KAYBEDİYOR”

“Gençler her şeyin en iyisine layıktır” diye devam eden CHP lideri, “Mayıs ayında üzgün ve kırgındılar. Bu hükümet gençlerin gelecek umutlarını yok ediyor. Festivalleri yasaklayın. Konserleri yasaklıyor. İş olanaklarını kısıtlar. Mülakatlarla insanları ayırıyor, okul bitince randevu vermiyor. Gençler umudunu kaybediyor. Buradan tüm gençlere sesleniyorum. Umudunu Kaybetme. Şüphesiz hepiniz Gazi Mustafa Kemal’i ve Atatürk’ü bizim kadar seviyorsunuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti Cumhuriyet Halk Fırkası liderlerine emanet ederek kurmadı. Bunu milletvekillerine, belediye başkanlarına yapmadı. O bir askerdi, orduya bile güvenmiyordu. Genelkurmay başkanlarına bile emanet etmedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk şöyle demiştir: “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yüceltecek sizler olacaksınız.” Size dedi gençler. Size emanet. Onun mirasına hep birlikte sahip çıkacağız. Partimizde tüm kademelerin yarısını kadınlardan, diğer yarısını da gençlerden ve çok güçlü ekiplerden oluşturuyoruz. Sizler ailelerinizin umudusunuz. Sizler bu ülkenin umudusunuz. “Eğer cesaretiniz kırılırsa, vazgeçerseniz, vazgeçerseniz o zaman onlar kazanır” dedi.

MERAL AKŞENER’E CEVAP: ‘TEŞEKKÜR EDERİM’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP ve kendisi ile ilgili açıklamalarına yanıt veren Özgür Özel, şunları söyledi: “Muhalefeti birbirine düşürmeye çalışanlar için sarayın hesaplarına karşı muhalefet savaşırsa, ses çıkaranlarımıza kötü haberimiz var.” . Birlikte kazanacağız. Bakın ittifak ortaklarımızın yolları ayrıldı. Meral Hanım’a cevabım iki kelimedir. “Tanrıya şükür. Kız kardeşim.” Ne yapmalıyım? Eski bir dost düşman olabilir mi? Ama bir de Tayyip Bey’e bakalım. Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan’ın biyolojik oğluydu, siz de onun siyasi oğluydunuz. Seni reddetti. Size şunu söyledi: “Sen bir Siyonistsin.” Sana şunu söyledi: “Sen, sen, bir tefeci.” Daha sonra geçen seçimlerde bunu sordunuz. Fatih Bey’le ittifak kurdunuz. Fatih Bey, “Ben bu seçime ayrı ayrı katılacağım” dedi, biz de ayrı ayrı aday olacağız diyenlere “hayatın için teşekkür ederim” dedik. Tayyip Erdoğan ne diyor? Yeniden Refah’ı ‘ip cambazı’ olarak adlandırıyor. O ne söylüyor? “Zübük” diyor. O ne söylüyor? “Şantajcı” diyor. O ne söylüyor? “Müzakereci” diyor. Dün öptüğün yüze bugün tükürüyorsun. Dün “dost” dediğinize bugün “hain” deniyor. Dün övdüğünüzü bugün lanetlemek bu dünyaya yakışmaz. Bu bizim için iyi değil. Bu hiç kimse için iyi değil.

Karşımızdaki iktidar bu yüzden bir korku ittifakıdır. Bu tehditkar bir ittifak. Orada depremzedelerin evlerine şantaj yapan şeytani bir akıl var. Ancak bizim ittifakımız isminden de anlaşılacağı üzere Türk İttifakıdır. “İttifakımız gücünü milletimizden, renklerini bayrağımızdan almaktadır” dedi.

Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün’ün belediye çalışanlarının gösteriye zorla getirildiğini söyleyen Ferdi Zeyrek, vatandaşlara seçim günü sandıklara sahip çıkma çağrısında bulundu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış