Kate’in belgelerine erişmeye çalışan 3 kişiye soruşturma

İngiliz Daily Mirror gazetesinin edindiği bilgiye göre, prensesin ameliyat edildiği Londra Kliniği’nin 3 çalışanı, sağlık durumu netleşmeyen prensesin özel tıbbi kayıtlarının yer aldığı dosyaya erişmeye çalıştı.

29 Ocak’ta prensesin klinikten taburcu edildiği iddia edilen olayın ardından klinik kendi iç soruşturmasını başlatırken, personelin veri koruma sorunlarını düzenleyen ve araştıran Bilgi Komiserliği Ofisi de (IOC) bir soruşturma başlattı.

Daily Mirror ayrıca Londra Metropolitan Polisinin de soruşturma başlatabileceği bilgisini paylaştı.

Prenses Kate’in gizli tutulan ve ancak hastaların izniyle görülebilen dosyasına erişim girişimi, aynı klinikte prostat büyütme ameliyatı geçiren Kral Charles’ın bilgi güvenliği sorununu da gündeme getirdi. aynı günler.

Hastane kaynakları, King Charles’ın tıbbi kayıtlarında herhangi bir risk bulunmadığı bilgisini paylaştı.

Birleşik Krallık’ta hasta kayıtları yalnızca hastanın izniyle görüntülenebilir. Belgelerin izinsiz görüntülenmesi ve paylaşılması suç sayılmaktadır.


Ocak ayından beri ortalıkta görünmüyordu

2 hafta hastanede kaldıktan sonra ocak ayında karın ameliyatı geçireceğini ve nisan ayına kadar kamuoyunun önüne çıkmayacağını açıklayan Prenses Kate hakkında sosyal medyada çok fazla spekülasyon yapıldı.

Prensesin sağlık durumunun açıklanandan daha kötü olduğu ve öldüğüne dair birçok söylenti dolaşırken Prenses Kate, İngiltere’de 10 Mart’ta kutlanan Anneler Günü için bir fotoğraf paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları, Kensington Palace hesaplarında paylaşılan fotoğrafın manipüle edildiğine dair kanıtlar bulması üzerine uluslararası haber ajansları fotoğrafı yayınlamayı durdurdu.

Bu gelişme prensesin sağlığına ilişkin söylentilerin daha da büyümesine neden oldu.

Prenses en son 18 Mart’ta Windsor’da alışveriş yaparken amatör kamerada görülmüştü ancak sosyal medya kullanıcıları görüntüdeki kişinin prenses olduğuna ikna olmamıştı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber