İran İsrail’e çok sayıda füze ve İHA fırlattı! Saldırının önleneceğine dair açıklama yapıldı

İsrail, 1 Nisan’da Suriye’nin başkenti Şam’daki İran konsolosluğuna hava saldırısı düzenledi. Dünyanın dikkatini çeken kazada 2’si general 7 kişi hayatını kaybetti. Bölgede gerilim artarken İran saldırısının cevapsız kalmayacağını açıkladı. İsrail ayrıca olası bir İran saldırısına karşı hazırlıklı olduğunu da belirtti.

ABD, Orta Doğu’da gerilimi artıran gelişmeler konusunda İsrail’i desteklediğini belirterek, gelecekte olası bir saldırıda İsrail’i koruyacağını duyurdu. Biden, açıklamasında İran’a “bunu yapmama” çağrısında bulundu.

SAATLER İÇİNDE İSRAİL’DE OLACAKLAR

ABD istihbaratının saldırıyla ilgili açıklamasının ardından tüm gözler bölgeye çevrildi. İran planlanan saldırıyı başlattı. İlk bilgilere göre İsrail’e çok sayıda İHA fırlatıldı. İHA’ların birkaç saat içinde İsrail’e ulaşması bekleniyor.

Hamaney’den açıklama

Saldırının başlamasıyla birlikte İran, Ürdün ve Irak hava sahalarını tüm uçuşlara kapattı. İranlı dini lider Hamaey’in “Siyonist rejim ektiğini biçecek” dediği gibi İran Devrim Muhafızları Ordusu, onlarca füze ve İHA ile operasyon başlattığını duyurdu.

HAVADAN VURACAKLAR

Son bilgilere göre ABD Hava Kuvvetleri, İran’ın havaya fırlattığı insansız hava araçlarını İsrail’e ulaşmadan düşürmeye çalışacak.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hamaney'den İsrail'e saldırı sonrası ilk açıklama: 'Siyonist rejim ektiğini biçecek'Hamaney’den İsrail’e saldırı sonrası ilk açıklama: ‘Siyonist rejim ne ekerse onu biçer’
İran İsrail'e saldırıyor!  Hamaney'den ilk açıklama: Çok sayıda İHA fırlatıldıİran İsrail’e saldırıyor! Hamaney’den ilk açıklama: Çok sayıda İHA fırlatıldı
Yakalanan göçmenler demir korkulukları sökerek binadan kaçarak şehrin farklı bölgelerine dağıldı.Yakalanan göçmenler demir korkulukları sökerek binadan kaçarak şehrin farklı bölgelerine dağıldı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber