Instagram, Facebook ve Threads dünya çapında çöktü! Peki o anda ne oldu, ne oldu? “İç kaynaklarıma sordum” diye paylaştı.

Meta çatısı altında bulunan Instagram, Facebook ve Threads’e dün gece dünya çapında erişim sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaklaşık 2 saat boyunca sosyal medya platformlarına erişemedi. Sorun, eski adıyla Twitter olan sosyal medya platformu X’te de yaygındı.

Meta, giriş sorununun çözümü için gerekli aksiyonları alarak çalışmalara başladı ve zaman geçtikçe sorun çözüldü. Ancak bazı kullanıcılar, sosyal medya hesaplarına yeniden erişim sağlamanın yanı sıra, soruna neyin sebep olduğunu da merak etmeye başladı.

ERİŞİM SORUNU OLUŞTUĞUNDA İÇERİDE NELER OLDU?

Gazeteci Kenan Taş, X (Twitter) hesabından yayınladığı paylaşımda Facebook, Instagram ve Threads’te karşılaştığı giriş sorununu anlattı. Taş, yaklaşık 3 saattir iç kaynaklarına neler olduğunu sorduğunu söyledi.

Taş’ın yazısı şöyle:

“İç kaynaklarıma sordum…”

Bildiğiniz gibi dün Instagram’da bir sorun yaşandı. İç kaynaklarıma yaklaşık 3 saat boyunca neler olduğunu sordum: “Bütün sistemler bir anda çöktü. Hiçbirimiz çalışamaz hale geldik.

“İLETİŞİME BİLE ULAŞAMIYORUZ”

Sistem bizi kullandığımız tüm araçlardan attı. İletişim bile kuramıyorduk. 2021 yılında 8 saat sistem çöktü, aynısını biz de yaşadık. Bu sefer 2 saat sürdü. Herkes bağlıyken sistem onları dışarı attı.

HACKERLAR mı?

Kenan Taş’ın paylaşımına mı giriliyor? Sorunun cevabı da yer aldı. Taş’ın paylaşımının bu konuya ilişkin kısmı şöyle:

“Yani bu bir hackleme mi?” Sorunun cevabı “Hayır sistem hatası değil, başka bir sorunu çözmeye çalışırken yapmışlar. Basit bir sorun olduğunu anlamamız 3 saat sürdü. Tüm sistemler ortak olduğu için WhatsApp dışında hepsinde var. etkilendim.”

Kenan

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
12 yaşındaki çocuk cep telefonuyla oynarken ofise leopar girdi!  Çocuğun hareketleri alkış aldı12 yaşındaki çocuk cep telefonuyla oynarken ofise leopar girdi! Çocuğun hareketleri alkış aldı
İzmir'de kişisel veri dolandırıcılığı!  750 kişiyi 2 milyon TL dolandırdılarİzmir’de kişisel veri dolandırıcılığı! 750 kişiyi 2 milyon TL dolandırdılar
3 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ve işkence!  Cezası açıklandı3 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ve işkence! Cezası açıklandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber