İç sesini dinledi ve sağlığına kavuştu! Doktorlar bile şaşırmıştı: “Literatürde hiç bu kadar büyük bir şey görmemiştim.”

İstanbul’da 4 ay önce glomus tümörü tanısı konulan Fatma Özyurt, birçok hastaneye başvurdu. Aramaya doktorların ardından gitti hastanelerde dedi ki: “Çeneniz kesilecek, masaya bırakılacaksın, felç olabilirsin.” Lokman Hekim Van Hastanesi’nde sosyal medyada başarılı ameliyatlara imza atan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Halil Başel’e ulaşan Dr. Özyurt, iç sesini dinleyerek Van’a geldi. Özyurt, burada yapılan başarılı ameliyat sayesinde sağlığına kavuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Halil Başel, Fatma Özyurt’un boynunun üst kısmında ‘Glomus vagale’ dediğimiz tümör bulunduğunu belirtti. Filmlerini izlediğimde ilk başta çok fazla ameliyat olmaya istekli değildik. Yukarı yerleşimli tümörlerin cerrahi olarak çıkarılması çok zor olduğundan genellikle ilk seçenek olarak radyasyon tedavisini öneriyoruz. Ancak filme baktığımızda üç ay önce çekilen film ile bizim çektiğimiz film arasında tümörün yaklaşık bir santim büyüdüğünü gördük.

boğaz ağrısı

İstanbul’da ilk filmler çekildiğinde 4 santimetre olan tümör, biz burada yaptığımızda 6,5 ​​santimetreye ulaşmıştı. Bu nedenle bu hastada radyoterapinin çok etkili olmayacağını düşündük. Çünkü bu kadar büyük bir kitleye ışın verirsek hastada ciddi yan etkiler oluşabilir. Yaptığımız incelemelerde normalde çene kemiği kesilerek ulaşılabilen tümöre ulaşabildiğimizi gördük. Sonuçları iyi olmadığı için pek yapmıyoruz. Burada yaptığımız ultrasonda tümörün alt kısmının görülebildiğini fark ettik. Bunun üzerine ameliyat olmaya karar verdik. Burada çok nadir görülen bir ameliyatı başarıyla gerçekleştirdik ve kızımızı sağlığına kavuşturduk. Ameliyat sonrasında çok şükür herhangi bir komplikasyon gelişmedi” dedi.

AW169828_01

“Hiç bu kadar büyük bir glomus vagal tümörün çıkarıldığını görmemiştim”

Literatürde bu kadar büyük bir glomus vagal tümörün çıkarıldığını görmediğine dikkat çeken Başel, şöyle konuştu: “Genellikle radyasyon tedavisi yapılıyor. Ama aynı zamanda yayınlamanın da mutluluğunu yaşadık. Çünkü hastamız 65-70 yaşlarında olsaydı belki başka tedaviler önerilirdi ve benzer riskler oluşmazdı ama hastamız henüz 22 yaşında. “Bu yüzden sonuçların bu kadar iyi olması bizi mutlu etti.”

AW169828_03

“İÇİMDEKİ SESİ DİNLİYORUM”

Fatma Özyurt, 4 aydır hastalıkla mücadele ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “İstanbul’da birçok hastaneye gittim. Tümörün çok zor ve büyük olduğunu, ilk kez böyle bir tümörle karşılaştıklarını söylediler. Çene kırılması, ağızdan girme, felç ve ölüm riski olduğunu söylediler ama benim içgüdülerim hep Van’a gitmekten yanaydı. Çünkü öğretmenimizi gördüm. Bu alanda uzmanlaştı ve çok başarılı ameliyatlar gerçekleştirdi. Hastalarımla bireysel olarak iletişim kurdum. Kalbim her zaman burası içindi. İç sesimi dinleyerek Van’a geldim. Geldiğim için mutluyum. Kendimi çok şanslı hissediyorum dedi.

(İHA)

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü!  Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandıAracını Diyarbakır’daki takımlara karşı sürdü! Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandı
Üzerinde tartışmak Cem Küçük ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında “DEM Partisi” tartışması! “Ne büyük bir cehalet israfı”
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber