Fransa savaşa mı giriyor? Macron’dan yeni açıklama: ‘Kara Harekatı’ mesajı

Cumhurbaşkanı Macron, “Weimar Üçgeni” formatı kapsamında Polonya Başbakanı Donald Tusk ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya geldiği Berlin ziyaretinin ardından uçakta Fransız Le Parisien gazetesine açıklamalarda bulundu.

Macron, kendisi ve Scholz arasında Ukrayna konusunda gerginlikler olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler konusunda kendisi ile Alman şansölyesi arasında herhangi bir anlaşmazlık olmadığını söyledi.

“BÜYÜK BİR ORTAK VİZYONUMUZ VAR”

Stratejik farklılıklar konusunda tartışmaya girmekten kaçınmak için Almanya’ya hızlı bir şekilde gittiğini söyleyen Macron, kendisi ve Almanya Başbakanı’nın hedefler ve Ukrayna konusunda “büyük bir ortak vizyona” sahip olduklarını kaydetti.

Macron, Almanya ve Fransa’nın Ukrayna’ya yönelik “birbirlerinin tamamlayıcı gücünden” yararlanabilecekleri mesajını verdi.

Thumbs_b_c_eb391571cd69388b4297c09bad6279a0

ARAZİ İŞLETME BEYANI

Macron, son haftalarda AB ülkelerinde tartışmalara yol açan “Ukrayna’ya asker göndermek imkansız değil” açıklamalarının ardından şunları söyledi: “Ben bunu istemiyorum ve bu konuda inisiyatif almayacağım ama belki bir noktada nokta “Rus kuvvetlerine karşı koymak için kara operasyonu gerekli olacak. Fransa’nın gücü bunu yapabilmesidir” dedi.

Macron, Avrupa’daki birçok ülkenin Rusya’ya karşı mücadele yöntemini belirleme konusunda kendileriyle “aynı sayfada” olduğunu belirterek, askeri dahil tüm senaryolara hazırlıklı olduklarını söyledi.

Thumbs_b_c_ff64f899aa65d60f31eede87c4f7cdff

Macron, Rusya’nın “korku söylemi” yaydığını ve buna kanmamamız gerektiğini de belirterek, “Korkmamalıyız. Karşımızda büyük bir güç yok. Rusya, nükleer silahlara sahip orta büyüklükte bir güç” dedi. dedi.

Öte yandan Macron, Almanya ve Polonya’yı Ukrayna konusunda daha fazlasını ve farklı yapmaya ikna etmek için Berlin’e gittiğini, bu nedenle Ukrayna ziyaretini ertelediğini kaydetti.

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Başlık yönlendirmesi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çocuğa cinsel istismarda bulunan kişi yakalandı!  150 saat kayıt...Çocuğa cinsel istismarda bulunan kişi yakalandı! 150 saat kayıt…
Bakan Yerlikaya açıkladı!  Bakan Yerlikaya açıkladı! “Ubeyit Bartın” yakalandı
Sokak ortasında öldürüldü, vahşetin detayları ortaya çıktı!Sokak ortasında öldürüldü, vahşetin detayları ortaya çıktı!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış