CHP’de ‘para sayma’ soruşturması devam ediyor: 12 yeni isim ifadeye çağrıldı – Son Dakika Siyaset Haberleri

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bazı gazeteciler ve iktidar yanlısı troller tarafından, CHP’nin İstanbul il merkezinde çekildiği iddiasıyla paylaşılan görüntülere ilişkin başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. mevcut il binasının eski sahibi Ali Rıza Braka’nın avukatı Gökhan Taşkapan’ın işyerinde kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, aralarında Gül İnşaat’ın sahibi Metin Gül’ün de bulunduğu 12 kişinin de “şüpheli” olduğu gerekçesiyle ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı.

“DERHAL TESPİT EDİLMELİ”

Cumhuriyet söz konusu bilgiye ulaştı. Savcılık tarafından hazırlanan ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen belgede, eski Maltepe Belediye Meclis üyesi Ercan Konak, iş adamı Hüseyin Kalkan ve avukat Vedat Ali Aydın’ın yanı sıra Şişli eski belediye başkanı Muammer’in de bulunduğu belirtildi. Maltepe eski belediye başkanı Ali Kılıç’ın ifadesinde adı geçen Şişli eski belediye meclis üyesi Seval Adalı’nın avukat Ergün Özer, Serdar Özkan, Kemal Taştan, İbrahim Emek, Doğan Kılıç, Ahmet Özdemir ve Filiz Polat’ın açık kimlik ve adres bilgileri, Keskin’in belgesinde adı geçen kişiler. Açıklamada “çok hızlı” tespit edildi ve ifadeleri verilmedi. Teslim alınmak üzere başsavcılığa bilgi vermek üzere davet edildiler.

GÜL İNŞAAT’IN SAHİBİ DE İfadeye Çağrıldı

Soruşturma kapsamında bilgilendirildiği iddia edilen mülkün eski sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın, müvekkilinden 2 milyon TL talep ettiği öne sürülen Gül İnşaat’ın sahibi Metin Gül’ün gözaltına alındığı öğrenildi. ayrıca “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

İL YÖNETİMİNDEN 3 TALEP

Soruşturmayı yürüten savcılık, CHP İstanbul İl Müdürlüğü’ne de 3 ayrı talepten oluşan yazı gönderdi. Yazıda, Kojenerasyon İl Müdürlüğü’nün kullanımı için 2019 yılında satın alınması planlanan ve İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Avangart sahasında yer alan taşınmazın hangi tarihte, kim tarafından ve ne kadara satın alındığı soruldu.

14 KİŞİ AÇIKLAMA YAPTI

Soruşturma kapsamında CHP İstanbul eski il başkanı Canan Kaftancıoğlu, Maltepe Belediyesi eski belediye başkanı Ali Kılıç, Şişli Belediyesi eski belediye başkanı Muammer Keskin, İBB spor kulübü başkanı Fatih Keleş ve İmamoğlu İnşaat genel müdürü dahil 14 kişi ifade verdi. Tuncay Yılmaz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber