Ay’a tarihi iniş yapan Odysseus uzay aracından bir fotoğraf geldi! “Hayatta ve iyi”

ABD’li özel şirket Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus uzay aracının Ay’a inişi ve mevcut durumuna ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Odysseus yaşıyor ve iyi durumda. Uçuş kontrolörleri iletişim kurar ve araca bilimsel verileri indirmesi için komut verir. İniş aracının telemetrisi ve güneş enerjisiyle şarjı iyi. “Aracın konum bilgileri (Enlem/Boylam), genel sağlık ve tutum (oryantasyon) hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz.”

Atalet ölçüm sensörlerinin aracın gövdesinin yatay konumda olduğunu göstermesinin ardından Intuitive Machines CEO’su ve kurucu ortağı Steve Altemus, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aracın neden yatay konumda olduğunu bilmediklerini ancak şunları söyledi: İniş sırasında hala bir miktar yanal hareket olduğu için yüzeye tökezlemiş ve düşmüş olabilir. Dikkate alınan olasılıklardan biri Ulysses’in iniş sırasında bacağını kırmasıydı.

ODYSSEUS AY’IN GENİŞ GÖRÜNÜMÜNÜ PAYLAŞIYOR

Intuitive Machines, uzay aracının, amaçlanan iniş alanından uzak bir alanda, Ay’daki Schomberger Krateri’nin geniş alan görüntüsünü çektiğini söyledi.

ABD-UZAY-ROACH-IMAGE-OF-MOON-PAY_17020

Görüntü üzerinde yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “22 Şubat 2024’te Intuitive Machines’in Odysseus Lunar aracı, Ay’daki Schomberger Krateri’nin yaklaşık 10 km yükseklikte, yaklaşık 200 km uzaklıktaki geniş alan görüntüsünü yakaladı. amaçlanan iniş alanından.” (DHA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ankara'da fırtınada korkunç ölüm: Uçan çatının sonu oldu! "Elleri cebinde olmasaydı" sözleri sinir bozucuyduAnkara’da fırtınada korkunç ölüm: Uçan çatının sonu oldu! “Elleri cebinde olmasaydı” sözleri çileden çıkardı
Türkiye bu mahallenin kararını tartışacakTürkiye bu mahallenin kararını tartışacak
Ölümden kaçmak için dolaba sığındı ama... Ölümden kaçmak için dolaba sığındı ama…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber